top of page

Hakkımızda

ntnlogo.png

NTN Partners

NTN PARTNERS, her biri kendi alanında uzman, 14 kurucu hukukçudan oluşan bir birlikteliktir. Çoğunluğu 1999 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan 14 meslektaş, bu kez Arabuluculuk sistemini nitelikli bir şekilde faaliyete geçirmek için bir araya gelmiştir.

 

Adını, ortakların mezuniyet yılları olan ‘99’ sayısının İngilizce telaffuzunun sessiz harflerinden almaktadır. Bu isim, birlikteliğin başlangıç noktası ve sembolüdür.

Hukuk alanında değişim ve dönüşümün doğası yavaş yavaş gerçekleşmektedir. Bu durumun en önemli ve en güzel örneği arabuluculuk sisteminin, ülkemizde hukuk uygulamasına girmesidir. Bu sistem,yakın zamanda layık olduğu ilgiyi fazlasıyla toplayacaktır.

NTN, global bakış açısını da ortaya koyarak bu değişim ve dönüşüm çarkının değerli bir parçası olmak hedefi ile var olmuştur.

NTN’in hizmet ortamı, belirlenen hedeflere ulaşılmada kolaylaştırıcı ve pekiştirici bir etkiye sahiptir. Ziyaret ettiğinizde bu duyguyu hemen hissedeceksiniz.

Arabuluculuk, aralarında çatışma bulunan iki tarafın, oturup taleplerini dile getirmelerini sağlayan bir diyalog sürecidir. NTN, bu süreci kolaylaştırmakta her iki tarafın da çatışma noktasını barışçıl ve işbirlikçi bir şekilde çözmelerine yardımcı olmaktadır.

Çatışma ile baş etmenin kolay olmadığını ve geçmişte yaşananların değiştirilemeyeceğini kabul ediyoruz. Ne var ki geleceği şekillendirmek sizin ellerinizde. NTN olarak, arabuluculuk sürecinde tarafların asıl ihtiyaçlarının ortaya çıkmasını amaçlamaktayız. 

Arabuluculuğun barışçıl bir uyuşmazlık çözüm yöntemi olduğunun farkındayız ve tüm enerjimiz ile bu sistemi geliştirmek için çalışıyoruz.

Merkezimizde; eğitimi, tecrübesi ve arabuluculuk sürecini yürütmedeki mesleki yeterliliği ile uzman bir kadro bulunmaktadır. Arabulucularımız bu süreci en etkin şekilde taraflar arasındaki eşitliği gözeterek yönetmektedirler.   

Toplumun, arabuluculuk sistemine güven duyması bizim için çok önemli. Hedeflerimize bu güvenle yürüyoruz. 

En önemli rolümüz, tarafların soruna ve çözüme odaklanmasını sağlayarak, onların kendi çözümlerini bulmasına yardım etmektir.  

Karşılıklı tatminkar anlaşmalara, merkezimizde imza atma fırsatı bulacaksınız. Etik kurallar ışığında sizi merkezimizde ağırlamaktan onur duyarız. 

 

Taraflara önyargılı değiliz. Güveniniz için buradayız. 

"Geçmişi değiştirmeniz mümkün değil ama geleceğinizi şekillendirmek sizin elinizde"

NTN Partners Ofis Fotoğrafları

Hakkımızda daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen NTN Partners ekibiyle iletişime geçin.

bottom of page